Golden Boy Deluxe 22S/L/LR
Golden Boy Deluxe 22S/L/LR
$1,492.20
18 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Henry Repeating Arms, MFG# H004D4, UPC: 619835044082, UOM: Each, Golden Boy Engraved 4th Edition, .22 LR, 20″ Octagon Barrel, Blued/Walnut, 16-rd, HENR, HENRLG12, HENRLGALL, LG12, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Golden Boy Deluxe 22S/L/LR by Henry Repeating Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 619835044082 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H004D4 |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 16 |
| Length | 38.5'' |
| Magazine Included | 1 x 16-Round |
| Model | Golden Boy |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 6.7 |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Hammer |
| Shipping Weight | 7.8 |
| Sights | Adjustable Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
Henry Repeating Arms, MFG# H004D4, UPC: 619835044082, UOM: Each, Golden Boy Engraved 4th Edition, .22 LR, 20″ Octagon Barrel, Blued/Walnut, 16-rd, HENR, HENRLG12, HENRLGALL, LG12, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Golden Boy Deluxe 22S/L/LR by Henry Repeating Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 619835044082 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H004D4 |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 16 |
| Length | 38.5'' |
| Magazine Included | 1 x 16-Round |
| Model | Golden Boy |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 6.7 |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Hammer |
| Shipping Weight | 7.8 |
| Sights | Adjustable Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |











