GP-100 357Mag 6″HB B AS GP161
GP-100 357Mag 6″HB B AS GP161
$813.81
10 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Ruger, MFG# 1704, UPC: 736676017041, UOM: EA, GP100, 357 Mag, 6″ Barrel, Blued, Ramp Front/Adjustable Rear Sights, 6-rd, RUGE, RUGEHG20, RUGEHGALL, HG20, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on GP-100 357Mag 6″HB B AS GP161 by Ruger / Sturm, Ruger & Co.? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 736676017041 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1704 |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | revolver |
| Barrel Finish | Blued |
| Barrel Length | 6" |
| Caliber/Gauge | .357 Magnum |
| Capacity | 6 |
| Length | 13.00 |
| Model | GP100 |
| Package Height | 3.7 |
| Package Width | 10.8 |
| Product Type | Revolver |
| Rate of Twist | 1-in-18 3/4" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 4.6 |
| Sights | Adjustable |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Units per Box | 1 |
Ruger, MFG# 1704, UPC: 736676017041, UOM: EA, GP100, 357 Mag, 6″ Barrel, Blued, Ramp Front/Adjustable Rear Sights, 6-rd, RUGE, RUGEHG20, RUGEHGALL, HG20, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on GP-100 357Mag 6″HB B AS GP161 by Ruger / Sturm, Ruger & Co.? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 736676017041 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1704 |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | revolver |
| Barrel Finish | Blued |
| Barrel Length | 6" |
| Caliber/Gauge | .357 Magnum |
| Capacity | 6 |
| Length | 13.00 |
| Model | GP100 |
| Package Height | 3.7 |
| Package Width | 10.8 |
| Product Type | Revolver |
| Rate of Twist | 1-in-18 3/4" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 4.6 |
| Sights | Adjustable |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Units per Box | 1 |












