GP-100Mag 357 4.2″ S FOF Match Champion/
GP-100Mag 357 4.2″ S FOF Match Champion/
$1,025.12
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Ruger, MFG# 1755, UPC: 736676017553, UOM: EA, GP100 Match Champion, 357 Mag, 4.2″ SS, Fiber Optic Front/Adj Rear Sights, 6-round, RUGE, RUGEHG20, RUGEHGALL, HG20, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on GP-100Mag 357 4.2″ S FOF Match Champion/ by Ruger / Sturm, Ruger & Co.? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 736676017553 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1755 |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | revolver |
| Barrel Finish | Satin Stainless |
| Barrel Length | 4.2" |
| Caliber/Gauge | .357 Magnum |
| Capacity | 6 |
| Length | 13.00 |
| Model | GP100 |
| Package Height | 3.7 |
| Package Width | 10.8 |
| Product Type | Revolver |
| Rate of Twist | 1-in-18.75" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 3.95 |
| Sights | Fiber Optic FS / Adjustable RS |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Units per Box | 1 |
Ruger, MFG# 1755, UPC: 736676017553, UOM: EA, GP100 Match Champion, 357 Mag, 4.2″ SS, Fiber Optic Front/Adj Rear Sights, 6-round, RUGE, RUGEHG20, RUGEHGALL, HG20, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on GP-100Mag 357 4.2″ S FOF Match Champion/ by Ruger / Sturm, Ruger & Co.? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 736676017553 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1755 |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | revolver |
| Barrel Finish | Satin Stainless |
| Barrel Length | 4.2" |
| Caliber/Gauge | .357 Magnum |
| Capacity | 6 |
| Length | 13.00 |
| Model | GP100 |
| Package Height | 3.7 |
| Package Width | 10.8 |
| Product Type | Revolver |
| Rate of Twist | 1-in-18.75" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 3.95 |
| Sights | Fiber Optic FS / Adjustable RS |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Units per Box | 1 |











