Great Lakes Firearms GL15223BLU AR-15 223 Wylde 30+1 16″ Black Nitride Threaded Barrel, Blue Titanium Cerakote Aluminum Receiver w/Picatinny Rail, M-LOK Handguard, Black Polymer Stock, Mil-Spec Grip
Great Lakes Firearms GL15223BLU AR-15 223 Wylde 30+1 16″ Black Nitride Threaded Barrel, Blue Titanium Cerakote Aluminum Receiver w/Picatinny Rail, M-LOK Handguard, Black Polymer Stock, Mil-Spec Grip
$699.00
5 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Great Lakes Rifles features an M-LOK Rail; aluminum billet upper and lower receiver; threaded barrel; Cerakote finish; polymer grip and trigger. Includes magazine.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Great Lakes Firearms GL15223BLU AR-15 223 Wylde 30+1 16″ Black Nitride Threaded Barrel, Blue Titanium Cerakote Aluminum Receiver w/Picatinny Rail, M-LOK Handguard, Black Polymer Stock, Mil-Spec Grip by Great Lakes? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 702458691082 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | GL15223BLU |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 Wylde |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | 42.0500 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Sights | No |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Great Lakes Rifles features an M-LOK Rail; aluminum billet upper and lower receiver; threaded barrel; Cerakote finish; polymer grip and trigger. Includes magazine.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Great Lakes Firearms GL15223BLU AR-15 223 Wylde 30+1 16″ Black Nitride Threaded Barrel, Blue Titanium Cerakote Aluminum Receiver w/Picatinny Rail, M-LOK Handguard, Black Polymer Stock, Mil-Spec Grip by Great Lakes? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 702458691082 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | GL15223BLU |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 Wylde |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | 42.0500 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Sights | No |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












