Great Lakes Firearms GL19SRK Striker 9mm 15+1 4″ Front/Rear Serrations Cerakote Bull Shark Gray
Great Lakes Firearms GL19SRK Striker 9mm 15+1 4″ Front/Rear Serrations Cerakote Bull Shark Gray
$399.00
9 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The Great Lakes GLFA 19 Striker 9mm compact features a polymer frame, optic ready RMR compatible ported slide w/front & rear slide serrations, compatible with Gen3 parts, ambi-magazine release, Cerakoted Bull Shark frame and 4″ barrel. Includes 15rd Glock compatible magazine.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Great Lakes Firearms GL19SRK Striker 9mm 15+1 4″ Front/Rear Serrations Cerakote Bull Shark Gray by Great Lakes? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 638457790610 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | GL19SRK |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 12.6500 |
| Number of Magazines | 2 |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (NJ) | NO DIRECT SHIP TO NEW JERSEY |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
The Great Lakes GLFA 19 Striker 9mm compact features a polymer frame, optic ready RMR compatible ported slide w/front & rear slide serrations, compatible with Gen3 parts, ambi-magazine release, Cerakoted Bull Shark frame and 4″ barrel. Includes 15rd Glock compatible magazine.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Great Lakes Firearms GL19SRK Striker 9mm 15+1 4″ Front/Rear Serrations Cerakote Bull Shark Gray by Great Lakes? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 638457790610 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | GL19SRK |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 12.6500 |
| Number of Magazines | 2 |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (NJ) | NO DIRECT SHIP TO NEW JERSEY |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












