Hammerli Forge Pistol 22LR,4.25″BBL,SA
Hammerli Forge Pistol 22LR,4.25″BBL,SA
$324.92
54 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Walther Arms, MFG# 5170502, UPC: 723364229787, UOM: Each, Hammerli Forge H1 Pistol, .22LR, 4.25″ Barrel, (2) 12-rd, WUSA, WUSAHG10, WUSAHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Hammerli Forge Pistol 22LR,4.25″BBL,SA by Walther Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 723364229787 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 5170502 |
| Action | Double Action Only |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | MATTE BLACK |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 12 |
| Length | 12 |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | 1911 |
| Rate of Twist | 1-in-13.75" |
| Safety | Grip/Thumb |
| Shipping Weight | 3.5 |
| Sights | Adjustable Sights |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Serrated |
| Magazine Included | 2 x 12-Round |
| Model | Forge H1 |
Walther Arms, MFG# 5170502, UPC: 723364229787, UOM: Each, Hammerli Forge H1 Pistol, .22LR, 4.25″ Barrel, (2) 12-rd, WUSA, WUSAHG10, WUSAHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Hammerli Forge Pistol 22LR,4.25″BBL,SA by Walther Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 723364229787 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 5170502 |
| Action | Double Action Only |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | MATTE BLACK |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 12 |
| Length | 12 |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | 1911 |
| Rate of Twist | 1-in-13.75" |
| Safety | Grip/Thumb |
| Shipping Weight | 3.5 |
| Sights | Adjustable Sights |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Serrated |
| Magazine Included | 2 x 12-Round |
| Model | Forge H1 |












