HECKLER AND KOCH (HK USA) P30L V3 9MM DA/SA 20+1 NS
HECKLER AND KOCH (HK USA) P30L V3 9MM DA/SA 20+1 NS
$819.00
19 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 642230269132 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 81001092 |
| Action | 4" to 4.99" |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.45" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 10.7000 |
| Model | P30L |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.2 |
| Product Type | Double / Single Action |
| Shipping Weight | 3.4 |
| Sights | FS: Night Sight RS: Black |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Long/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| UPC | 642230269132 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 81001092 |
| Action | 4" to 4.99" |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.45" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 10.7000 |
| Model | P30L |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.2 |
| Product Type | Double / Single Action |
| Shipping Weight | 3.4 |
| Sights | FS: Night Sight RS: Black |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Long/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












