Hellcat OSP Gear Pac .38 3″ RFX11 Blk 1/11 3/13
Hellcat OSP Gear Pac .38 3″ RFX11 Blk 1/11 3/13
$679.00
97 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Springfield Armory, MFG# HC931380BOSP-PAC, UPC: 706397001315, UOM: EA, Hellcat OSP, .380 ACP, 3″ Barrel, OR, Viridian RFX11, Black, Gear Pac, (1)11 & (3)13-rd, SPRI, SPRIHG10, SPRIHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Hellcat OSP Gear Pac .38 3″ RFX11 Blk 1/11 3/13 by Springfield Armory? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 706397001315 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HC931380BOSP-PAC |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Barrel Length | 3" |
| Caliber/Gauge | .380 ACP |
| Capacity | 13 + 1 |
| Length | 6'' |
| Magazine Included | 1 x 11-Round |
| Model | Hellcat |
| Number of Magazines | 4 One 11 rd. & Three 13 rd. Ext. |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Springfield Armory, MFG# HC931380BOSP-PAC, UPC: 706397001315, UOM: EA, Hellcat OSP, .380 ACP, 3″ Barrel, OR, Viridian RFX11, Black, Gear Pac, (1)11 & (3)13-rd, SPRI, SPRIHG10, SPRIHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Hellcat OSP Gear Pac .38 3″ RFX11 Blk 1/11 3/13 by Springfield Armory? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 706397001315 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HC931380BOSP-PAC |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Barrel Length | 3" |
| Caliber/Gauge | .380 ACP |
| Capacity | 13 + 1 |
| Length | 6'' |
| Magazine Included | 1 x 11-Round |
| Model | Hellcat |
| Number of Magazines | 4 One 11 rd. & Three 13 rd. Ext. |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












