Hellcat Pro Comp 9MM 3.7″ Blk OSP 15&17-RD
Hellcat Pro Comp 9MM 3.7″ Blk OSP 15&17-RD
$664.23
61 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Springfield Armory, MFG# HCP9379BOSP-COMP, UPC: 706397976484, UOM: Each, Hellcat Pro Comp OS, 9mm, 3.7″ Forged Melonite, Optic Ready, Tritium/Luminescent Front Sight/U-Notch Rear Sight, Black, (1) 15-rd & (1) 17-rd, SPRI, SPRIHG10, SPRIHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Hellcat Pro Comp 9MM 3.7″ Blk OSP 15&17-RD by Springfield Armory? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 706397976484 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HCP9379BOSP-COMP |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.7" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 + 1 |
| Length | 10 |
| Magazine Included | 1 x 15-Round |
| Model | Hellcat Pro |
| Number of Magazines | 2 1-15 rd. and 1-17 rd. |
| Package Height | 2.1 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Tactical |
| Shipping Weight | 2.4 |
| Sights | FS: Tritium RS: U-Notch |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Springfield Armory, MFG# HCP9379BOSP-COMP, UPC: 706397976484, UOM: Each, Hellcat Pro Comp OS, 9mm, 3.7″ Forged Melonite, Optic Ready, Tritium/Luminescent Front Sight/U-Notch Rear Sight, Black, (1) 15-rd & (1) 17-rd, SPRI, SPRIHG10, SPRIHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Hellcat Pro Comp 9MM 3.7″ Blk OSP 15&17-RD by Springfield Armory? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 706397976484 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HCP9379BOSP-COMP |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.7" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 + 1 |
| Length | 10 |
| Magazine Included | 1 x 15-Round |
| Model | Hellcat Pro |
| Number of Magazines | 2 1-15 rd. and 1-17 rd. |
| Package Height | 2.1 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Tactical |
| Shipping Weight | 2.4 |
| Sights | FS: Tritium RS: U-Notch |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Integrated Compensator/Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |











