HENRY H001Y22 CLASSIC YOUTH MODEL .22 S/L/LR
HENRY H001Y22 CLASSIC YOUTH MODEL .22 S/L/LR
$368.63
20 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 619835011473 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H001Y-22 |
| Action | Lever Action |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 13 |
| Length | 33.5'' |
| Magazine Included | 1 x 13-Round |
| Model | Classic Lever |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Shipping Weight | 6.2 |
| Sights | Fiber Optic |
| UPC | 619835011473 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H001Y-22 |
| Action | Lever Action |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 13 |
| Length | 33.5'' |
| Magazine Included | 1 x 13-Round |
| Model | Classic Lever |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Shipping Weight | 6.2 |
| Sights | Fiber Optic |











