HENRY H010PG4570 PROVIDER RIFLE .45-70 GOV’T
HENRY H010PG4570 PROVIDER RIFLE .45-70 GOV’T
$954.20
50 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 619835100351 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H010PG-4570 |
| Action | Lever Action |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .45-70 Government |
| Capacity | 6 |
| Length | 39'' |
| Magazine Included | 1 x 6-Round |
| Model | H10 |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:20" |
| Shipping Weight | 8.2 |
| Sights | Adjustable Rear/Bead Front |
| UPC | 619835100351 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H010PG-4570 |
| Action | Lever Action |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .45-70 Government |
| Capacity | 6 |
| Length | 39'' |
| Magazine Included | 1 x 6-Round |
| Model | H10 |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:20" |
| Shipping Weight | 8.2 |
| Sights | Adjustable Rear/Bead Front |












