HENRY REPEATING ARMS BIG BOY STEEL 45LC BL/WD
HENRY REPEATING ARMS BIG BOY STEEL 45LC BL/WD
$944.59
5 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 619835200280 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H012GC |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .45 Long Colt |
| Capacity | 10 |
| Length | 37.5'' |
| Model | Big Boy Steel |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 6.6 |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 7.7 |
| Sights | Adjustable Rear/Bead Front |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| UPC | 619835200280 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H012GC |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .45 Long Colt |
| Capacity | 10 |
| Length | 37.5'' |
| Model | Big Boy Steel |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 6.6 |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 7.7 |
| Sights | Adjustable Rear/Bead Front |
| Sights Type | Adjustable Sights |











