HENRY REPEATING ARMS H4 2ND AMENDMENT 22LR
HENRY REPEATING ARMS H4 2ND AMENDMENT 22LR
$1,123.86
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 619835016386 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H004SAT |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .22 Short |
| Capacity | 16 LR/21 Short |
| Length | 38.5'' |
| Magazine Included | 1 x 16-Round |
| Model | Golden Boy |
| Package Height | 2.1 |
| Package Width | 6.6 |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Hammer |
| Shipping Weight | 7.6 |
| Sights | Brass Bead Front/Adj Semi-Buckhorn Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| UPC | 619835016386 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H004SAT |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .22 Short |
| Capacity | 16 LR/21 Short |
| Length | 38.5'' |
| Magazine Included | 1 x 16-Round |
| Model | Golden Boy |
| Package Height | 2.1 |
| Package Width | 6.6 |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Hammer |
| Shipping Weight | 7.6 |
| Sights | Brass Bead Front/Adj Semi-Buckhorn Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












