HENRY REPEATING ARMS H6 EAGLE SCOUT 2ND 44MAG/44SP
HENRY REPEATING ARMS H6 EAGLE SCOUT 2ND 44MAG/44SP
$1,516.98
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 619835609090 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H006GES2 |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .44 Magnum |
| Capacity | 10 |
| Length | 38.5'' |
| Magazine Included | 1 x 10-Round |
| Model | Big Boy |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:20" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 7.7 |
| Sights | Adjustable Sights |
| UPC | 619835609090 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H006GES2 |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .44 Magnum |
| Capacity | 10 |
| Length | 38.5'' |
| Magazine Included | 1 x 10-Round |
| Model | Big Boy |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:20" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 7.7 |
| Sights | Adjustable Sights |











