HENRY REPEATING ARMS H9 ALL WEATHER 30-30
HENRY REPEATING ARMS H9 ALL WEATHER 30-30
$1,107.99
25 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 619835090096 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H009GAW |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .30-30 Winchester |
| Capacity | 5 |
| Length | 39'' |
| Model | All-Weather |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 6.6 |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:12" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 8.0 |
| Sights | Adjustable Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| UPC | 619835090096 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H009GAW |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .30-30 Winchester |
| Capacity | 5 |
| Length | 39'' |
| Model | All-Weather |
| Package Height | 2.0 |
| Package Width | 6.6 |
| Product Type | Lever Action |
| Rate of Twist | 1:12" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 8.0 |
| Sights | Adjustable Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |












