Henry Single Shot Rifle .350 Legend
Henry Single Shot Rifle .350 Legend
$518.24
6 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Henry Single Shot Rifle .350 Legend
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Henry Single Shot Rifle .350 Legend by Henry Repeating Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 619835400192 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H015-350 |
| Action | Single Shot |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .350 Legend |
| Capacity | 1 |
| Length | 37.5'' |
| Model | Single Shot |
| Package Height | 2.4 |
| Package Width | 6.6 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Hammer |
| Shipping Weight | 8.0 |
| Sights | Bead |
Henry Single Shot Rifle .350 Legend
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Henry Single Shot Rifle .350 Legend by Henry Repeating Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 619835400192 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | H015-350 |
| Action | Single Shot |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .350 Legend |
| Capacity | 1 |
| Length | 37.5'' |
| Model | Single Shot |
| Package Height | 2.4 |
| Package Width | 6.6 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Hammer |
| Shipping Weight | 8.0 |
| Sights | Bead |












