HI POINT HP15 GOLD RIFLE 16″ BBL, 15″ MLOK BLACK 1-30RD
HI POINT HP15 GOLD RIFLE 16″ BBL, 15″ MLOK BLACK 1-30RD
$831.62
16 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 752334901958 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HP15R-556 GOLD |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 + 1 |
| Model | HP-15 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | 90 Degree Safety Selector |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | UTG Flip Up Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (NJ) | NO DIRECT SHIP TO NEW JERSEY |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| UPC | 752334901958 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HP15R-556 GOLD |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 + 1 |
| Model | HP-15 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | 90 Degree Safety Selector |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | UTG Flip Up Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (NJ) | NO DIRECT SHIP TO NEW JERSEY |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












