Howa M1500 Rifle .30-06 Sprg 5rd Capacity 22″ Threaded Barrel Black Hogue Stock
Howa M1500 Rifle .30-06 Sprg 5rd Capacity 22″ Threaded Barrel Black Hogue Stock
$592.90
4 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Specifications:
- Action: Bolt Action
- Caliber: .30-06 Sprg
- Capacity: 5
- Barrel Length: 22
- Twist: 1:12"
- Stock: Hogue Synthetic
- Finish: Black
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Howa M1500 Rifle .30-06 Sprg 5rd Capacity 22″ Threaded Barrel Black Hogue Stock by HOWA? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 682146398885 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HGR73232 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .30-06 Springfield |
| Capacity | 4 + 1 |
| Length | 47 |
| Magazine Included | 1 x 4-Round |
| Model | M1500 Hogue |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 10.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 9.8 |
| Sights | No |
Specifications:
- Action: Bolt Action
- Caliber: .30-06 Sprg
- Capacity: 5
- Barrel Length: 22
- Twist: 1:12"
- Stock: Hogue Synthetic
- Finish: Black
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Howa M1500 Rifle .30-06 Sprg 5rd Capacity 22″ Threaded Barrel Black Hogue Stock by HOWA? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 682146398885 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HGR73232 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .30-06 Springfield |
| Capacity | 4 + 1 |
| Length | 47 |
| Magazine Included | 1 x 4-Round |
| Model | M1500 Hogue |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 10.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 9.8 |
| Sights | No |











