IWI MASADA ORP Handgun Magazine 9mm 17/rd Black
IWI MASADA ORP Handgun Magazine 9mm 17/rd Black
$25.99
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Features:
- Caliber: 9mm
- Capacity: 17rd
- Material: Steel with a Polymer Baseplate
- Fits: IWI Masada
- Made in Italy
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on IWI MASADA ORP Handgun Magazine 9mm 17/rd Black by IWI - Israel Weapon Industries? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 818004020524 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | MAS917 |
| Action | Double Action Only |
| Barrel Length | 4.1" |
| Brand Fit | IWI |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Length | 6.5 |
| Model | Masada |
| Model Fit | MASADA |
| Package Height | 1.1 |
| Package Width | 4.0 |
| Product Type | Accessory-Magazines |
| Shipping Weight | 0.2 |
| Sights Type | 3-Dot |
| Slide Description | Black |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Style | Detachable |
| Units per Box | 1 |
Features:
- Caliber: 9mm
- Capacity: 17rd
- Material: Steel with a Polymer Baseplate
- Fits: IWI Masada
- Made in Italy
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on IWI MASADA ORP Handgun Magazine 9mm 17/rd Black by IWI - Israel Weapon Industries? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 818004020524 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | MAS917 |
| Action | Double Action Only |
| Barrel Length | 4.1" |
| Brand Fit | IWI |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Length | 6.5 |
| Model | Masada |
| Model Fit | MASADA |
| Package Height | 1.1 |
| Package Width | 4.0 |
| Product Type | Accessory-Magazines |
| Shipping Weight | 0.2 |
| Sights Type | 3-Dot |
| Slide Description | Black |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Style | Detachable |
| Units per Box | 1 |












