IWI MASADA SLIM ELITE 9MM 3.4″ 2-13RD MAGS 3 DOT SIGHT
IWI MASADA SLIM ELITE 9MM 3.4″ 2-13RD MAGS 3 DOT SIGHT
$460.99
25 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
IWI US, Inc Masada Elite, Slim, Striker Fired, Semi-automatic, Polymer Framed Pistol, Compact, 9MM, 3.1″ Barrel, Matte Finish, Black, Optics Ready Slide, RMS Footprint, Adjustable 3 Dot Sights, 13 Rounds, 2 Magazines M9SLIM13E
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on IWI MASADA SLIM ELITE 9MM 3.4″ 2-13RD MAGS 3 DOT SIGHT by IWI - Israel Weapon Industries? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 818004024416 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | M9SLIM13E |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.10" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 13 + 1 |
| Length | 12.3000 |
| Model | Masada |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 2.6 |
| Package Width | 8.7 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Shipping Weight | 2.8 |
| Sights | Adjustable Sights |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
IWI US, Inc Masada Elite, Slim, Striker Fired, Semi-automatic, Polymer Framed Pistol, Compact, 9MM, 3.1″ Barrel, Matte Finish, Black, Optics Ready Slide, RMS Footprint, Adjustable 3 Dot Sights, 13 Rounds, 2 Magazines M9SLIM13E
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on IWI MASADA SLIM ELITE 9MM 3.4″ 2-13RD MAGS 3 DOT SIGHT by IWI - Israel Weapon Industries? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 818004024416 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | M9SLIM13E |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.10" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 13 + 1 |
| Length | 12.3000 |
| Model | Masada |
| Number of Magazines | 2 |
| Package Height | 2.6 |
| Package Width | 8.7 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Shipping Weight | 2.8 |
| Sights | Adjustable Sights |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












