2K11 Pro Eclipse 9mm 4.25″ OR SS/Blk 2/19rd
2K11 Pro Eclipse 9mm 4.25″ OR SS/Blk 2/19rd
$2,131.91
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Kimber, MFG# 3500082, UPC: 669278350820, UOM: EA, 2K11 Pro Eclipse, 9mm, 4.25″ Fluted Barrel, OR, Front Tag Sights, Brushed SS/Dark Grey, (2) 19-rd, KIMB, KIMBHG10, KIMBHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on 2K11 Pro Eclipse 9mm 4.25″ OR SS/Blk 2/19rd by Kimber? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 669278350820 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3500082 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 19 + 1 |
| Model | 2K11 |
| Number of Magazines | 2 19 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | 1911 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 4.25 |
| Sights | TAG Precision FiberLok 2 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Lightening Cut/Optic Ready/Serrated |
Kimber, MFG# 3500082, UPC: 669278350820, UOM: EA, 2K11 Pro Eclipse, 9mm, 4.25″ Fluted Barrel, OR, Front Tag Sights, Brushed SS/Dark Grey, (2) 19-rd, KIMB, KIMBHG10, KIMBHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on 2K11 Pro Eclipse 9mm 4.25″ OR SS/Blk 2/19rd by Kimber? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 669278350820 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3500082 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 19 + 1 |
| Model | 2K11 |
| Number of Magazines | 2 19 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | 1911 |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 4.25 |
| Sights | TAG Precision FiberLok 2 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Lightening Cut/Optic Ready/Serrated |












