Kimber Mfg.,inc 1001706A 8rd 10mm Fits 1911 Silver Steel
Kimber Mfg.,inc 1001706A 8rd 10mm Fits 1911 Silver Steel
$36.04
46 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
This stainless 10mm magazine is designed for Kimber Custom and Pro models.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Kimber Mfg.,inc 1001706A 8rd 10mm Fits 1911 Silver Steel by Kimber? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 669278107066 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1001706A |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 8 |
| Package Height | 0.5 |
| Package Width | 1.6 |
| Product Type | Accessory-Magazines |
| Shipping Weight | 0.16 |
| Units per Box | 1 |
This stainless 10mm magazine is designed for Kimber Custom and Pro models.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Kimber Mfg.,inc 1001706A 8rd 10mm Fits 1911 Silver Steel by Kimber? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 669278107066 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1001706A |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 8 |
| Package Height | 0.5 |
| Package Width | 1.6 |
| Product Type | Accessory-Magazines |
| Shipping Weight | 0.16 |
| Units per Box | 1 |












