Kimber Mfg, Inc 3200321 Ultra Carry II 45 ACP 7+1 3″ Stainless Match Grade Barrel, Matte Black Brushed Serrated Steel Slide, Satin Silver Aluminum Frame w/Beavertail, Rosewood Grip
Kimber Mfg, Inc 3200321 Ultra Carry II 45 ACP 7+1 3″ Stainless Match Grade Barrel, Matte Black Brushed Serrated Steel Slide, Satin Silver Aluminum Frame w/Beavertail, Rosewood Grip
$874.69
7 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The Ultra Carry II (Two-Tone) is a hallmark of Kimber quality, complete with a brushed-polished carbon slide, aluminum frame and smooth/checkered rosewood grips.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Kimber Mfg, Inc 3200321 Ultra Carry II 45 ACP 7+1 3″ Stainless Match Grade Barrel, Matte Black Brushed Serrated Steel Slide, Satin Silver Aluminum Frame w/Beavertail, Rosewood Grip by Kimber? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 669278323213 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3200321 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3" |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Capacity | 7 + 1 |
| Model | Ultra Carry II Two-Tone |
| Number of Magazines | 1 7 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Manual Safety |
| Shipping Weight | 3.3 |
| Sights | Low Profile |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Serrated |
| Units per Box | 1 |
The Ultra Carry II (Two-Tone) is a hallmark of Kimber quality, complete with a brushed-polished carbon slide, aluminum frame and smooth/checkered rosewood grips.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Kimber Mfg, Inc 3200321 Ultra Carry II 45 ACP 7+1 3″ Stainless Match Grade Barrel, Matte Black Brushed Serrated Steel Slide, Satin Silver Aluminum Frame w/Beavertail, Rosewood Grip by Kimber? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 669278323213 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3200321 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3" |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Capacity | 7 + 1 |
| Model | Ultra Carry II Two-Tone |
| Number of Magazines | 1 7 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Manual Safety |
| Shipping Weight | 3.3 |
| Sights | Low Profile |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Serrated |
| Units per Box | 1 |











