Kimber Mfg, Inc 3300244 Micro 9 Liberty Micro Frame 9mm Luger 7+1 3.15″ Stainless Ramped Barrel, KimPro II Black Serrated Stainless Steel Slide, Kimpro II Black Aluminum Frame w/Beavertail
Kimber Mfg, Inc 3300244 Micro 9 Liberty Micro Frame 9mm Luger 7+1 3.15″ Stainless Ramped Barrel, KimPro II Black Serrated Stainless Steel Slide, Kimpro II Black Aluminum Frame w/Beavertail
$499.24
179 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Ivory Micarta grips complement the unique Bel Air Blue frame and mirror-polished slide of the Micro 9 Bel Air, a 9MM model ideal for concealed carry.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Kimber Mfg, Inc 3300244 Micro 9 Liberty Micro Frame 9mm Luger 7+1 3.15″ Stainless Ramped Barrel, KimPro II Black Serrated Stainless Steel Slide, Kimpro II Black Aluminum Frame w/Beavertail by Kimber? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 669278332444 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3300244 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.15" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 7 + 1 |
| Number of Magazines | 1 7 rd. |
| Package Height | 2.2 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16 |
| Shipping Weight | 1.9000000000000001 |
| Sights | FS: Red FO RS: White Dot |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Serrated |
Ivory Micarta grips complement the unique Bel Air Blue frame and mirror-polished slide of the Micro 9 Bel Air, a 9MM model ideal for concealed carry.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Kimber Mfg, Inc 3300244 Micro 9 Liberty Micro Frame 9mm Luger 7+1 3.15″ Stainless Ramped Barrel, KimPro II Black Serrated Stainless Steel Slide, Kimpro II Black Aluminum Frame w/Beavertail by Kimber? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 669278332444 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3300244 |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.15" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 7 + 1 |
| Number of Magazines | 1 7 rd. |
| Package Height | 2.2 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16 |
| Shipping Weight | 1.9000000000000001 |
| Sights | FS: Red FO RS: White Dot |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Serrated |












