Kimber Mfg.,inc 3700812 Custom LW Club Bundle 45ACP 7+1 5″ Front Serrations Stainless Slide KimPro Black F/S Rubber Grip
Kimber Mfg.,inc 3700812 Custom LW Club Bundle 45ACP 7+1 5″ Front Serrations Stainless Slide KimPro Black F/S Rubber Grip
$727.79
23 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The Kimber Club Bundle (KCB) comes with three .45 ACP magazines, Mission First Tactical holster, Mission First Tactical magazine carries and Kimber Range bag.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Kimber Mfg.,inc 3700812 Custom LW Club Bundle 45ACP 7+1 5″ Front Serrations Stainless Slide KimPro Black F/S Rubber Grip by Kimber? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 669278378121 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3700812 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Capacity | 7 |
| Model | Custom LW |
| Number of Magazines | 3 7 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.1 |
| Product Type | 1911 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Beavertail |
| Shipping Weight | 4.5 |
| Sights | 3 Dot |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
The Kimber Club Bundle (KCB) comes with three .45 ACP magazines, Mission First Tactical holster, Mission First Tactical magazine carries and Kimber Range bag.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Kimber Mfg.,inc 3700812 Custom LW Club Bundle 45ACP 7+1 5″ Front Serrations Stainless Slide KimPro Black F/S Rubber Grip by Kimber? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 669278378121 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3700812 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Capacity | 7 |
| Model | Custom LW |
| Number of Magazines | 3 7 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.1 |
| Product Type | 1911 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Beavertail |
| Shipping Weight | 4.5 |
| Sights | 3 Dot |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |












