KIMBER ULTRA CARRY II 45ACP
KIMBER ULTRA CARRY II 45ACP
$999.73
3 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 669278320618 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3200061CA |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3" |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Capacity | 7 + 1 |
| Number of Magazines | 1 7 rd. |
| Package Height | 3.6 |
| Package Width | 10.1 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 3.3 |
| Sights | Fixed Low Profile |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Serrated |
| Units per Box | 1 |
| UPC | 669278320618 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3200061CA |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3" |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Capacity | 7 + 1 |
| Number of Magazines | 1 7 rd. |
| Package Height | 3.6 |
| Package Width | 10.1 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 3.3 |
| Sights | Fixed Low Profile |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Serrated |
| Units per Box | 1 |












