KIMBER ULTRA COVERT II 45ACP
KIMBER ULTRA COVERT II 45ACP
$1,732.68
7 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 669278321677 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3200167CA |
| Barrel Length | 3" |
| Slide Description | Serrated |
| Capacity | 7 + 1 |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Number of Magazines | 1 7 rd. |
| ATF Type | Pistol |
| Action | Single Action |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 10.0 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Sights | Tactical Wedge Tritium NS |
| Shipping Weight | 3.35 |
| UPC | 669278321677 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3200167CA |
| Barrel Length | 3" |
| Slide Description | Serrated |
| Capacity | 7 + 1 |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Number of Magazines | 1 7 rd. |
| ATF Type | Pistol |
| Action | Single Action |
| Package Height | 3.4 |
| Package Width | 10.0 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Sights | Tactical Wedge Tritium NS |
| Shipping Weight | 3.35 |












