KRISS USA VECTOR CRB G3 10MM ALP 33+1 16
KRISS USA VECTOR CRB G3 10MM ALP 33+1 16
$1,609.99
3 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 810172121485 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | KV10-3CAP00 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 33 + 1 |
| Number of Magazines | 1 33 rd. |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | Low Profile Flip Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| UPC | 810172121485 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | KV10-3CAP00 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 33 + 1 |
| Number of Magazines | 1 33 rd. |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | Low Profile Flip Sights |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












