Kriss USA KV10CBL22 Vector CRB Gen2 *CA Compliant 10+1 Black Steel Barrel, Black Picatinny Rail Receiver, Fixed Black Synthetic Stock, Black California Paddle Grip, Glock Magazine Compatible
Kriss USA KV10CBL22 Vector CRB Gen2 *CA Compliant 10+1 Black Steel Barrel, Black Picatinny Rail Receiver, Fixed Black Synthetic Stock, Black California Paddle Grip, Glock Magazine Compatible
$1,519.99
4 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The KRISS Vector CRB is the non-NFA, semi-automatic, carbine variant with a 16″ barrel. Additional standard equipment on the KRISS Vector CRB are the flip sights, full-length picatinny top rail, lower picatinny accessory rail, and a Glock magazine. This 10mm model CRB has a maglock for CA compliance.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Kriss USA KV10CBL22 Vector CRB Gen2 *CA Compliant 10+1 Black Steel Barrel, Black Picatinny Rail Receiver, Fixed Black Synthetic Stock, Black California Paddle Grip, Glock Magazine Compatible by Kriss TDI? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 810237024638 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | KV10CBL22 |
| Barrel Length | 16" |
| Action | Semi-Auto |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| Safety | Ambidextrous |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Capacity | 10 + 1 |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Model | VECTOR CRB |
| Product Type | Carbine |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Shipping Weight | 14.85 |
| Package Width | 11.0 |
| Package Height | 4.0 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Length | 43 |
| ATF Type | RIFLE |
The KRISS Vector CRB is the non-NFA, semi-automatic, carbine variant with a 16″ barrel. Additional standard equipment on the KRISS Vector CRB are the flip sights, full-length picatinny top rail, lower picatinny accessory rail, and a Glock magazine. This 10mm model CRB has a maglock for CA compliance.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Kriss USA KV10CBL22 Vector CRB Gen2 *CA Compliant 10+1 Black Steel Barrel, Black Picatinny Rail Receiver, Fixed Black Synthetic Stock, Black California Paddle Grip, Glock Magazine Compatible by Kriss TDI? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 810237024638 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | KV10CBL22 |
| Barrel Length | 16" |
| Action | Semi-Auto |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| Safety | Ambidextrous |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Capacity | 10 + 1 |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Model | VECTOR CRB |
| Product Type | Carbine |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Shipping Weight | 14.85 |
| Package Width | 11.0 |
| Package Height | 4.0 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Length | 43 |
| ATF Type | RIFLE |












