Kriss USA KV22CBL03 Vector CRB G2 Full Size 22 LR 30+1 16″ Black Nitride Threaded Barrel, Black 1:10″ Aluminum Receiver, M-LOK Handguards, Black Synthetic 6 Position Stock
Kriss USA KV22CBL03 Vector CRB G2 Full Size 22 LR 30+1 16″ Black Nitride Threaded Barrel, Black 1:10″ Aluminum Receiver, M-LOK Handguards, Black Synthetic 6 Position Stock
$789.99
5 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The KRISS Vector 22 CRB is a rimfire sporting rifle that incorporates the iconic aesthetics and ergonomics of the KRISS Vector carbine design with the modern modularity of a free floating M-LOK handguard. Features threaded barrel; aluminum M-LOK handguard; last round bolt lock; ambidextrous safety; 6 position adjustable M4 stock and low profile flip-up sights. Includes two magazines, cleaning kit, cable lock, manual and warranty card.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Kriss USA KV22CBL03 Vector CRB G2 Full Size 22 LR 30+1 16″ Black Nitride Threaded Barrel, Black 1:10″ Aluminum Receiver, M-LOK Handguards, Black Synthetic 6 Position Stock by Kriss TDI? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 811607036589 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | KV22CBL03 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | 42.6 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 11.1 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 14.2 |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |
The KRISS Vector 22 CRB is a rimfire sporting rifle that incorporates the iconic aesthetics and ergonomics of the KRISS Vector carbine design with the modern modularity of a free floating M-LOK handguard. Features threaded barrel; aluminum M-LOK handguard; last round bolt lock; ambidextrous safety; 6 position adjustable M4 stock and low profile flip-up sights. Includes two magazines, cleaning kit, cable lock, manual and warranty card.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Kriss USA KV22CBL03 Vector CRB G2 Full Size 22 LR 30+1 16″ Black Nitride Threaded Barrel, Black 1:10″ Aluminum Receiver, M-LOK Handguards, Black Synthetic 6 Position Stock by Kriss TDI? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 811607036589 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | KV22CBL03 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | 42.6 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 11.1 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 14.2 |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |












