KRISS KV90-3PFD00 VECTOR SDP G3 9MM 5.5 FDE
KRISS KV90-3PFD00 VECTOR SDP G3 9MM 5.5 FDE
$1,379.99
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The KRISS Vector SDP Gen3 SDP is the ideal choice for personal protection and home defense. The upper and lower housings have been completely redesigned for customizability and increased hand support. The SDP is fed with full size Glock magazines, ensuring seamless interchangeability for users familiar with Glock-style mag. The KRISS Vector ambidextrous reversible magazine release; M-LOK handguard is designed to replace the lower and side Picatinny rails; rear end Picatinny rail stock mount; interchangeable AR15/M16 pistol grip and 4-Pin tool less disassembly. Includes magazine, cleaning kit, cable lock and manual.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on KRISS KV90-3PFD00 VECTOR SDP G3 9MM 5.5 FDE by Kriss TDI? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 810172121768 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | KV903PFD00 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 5.50" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 40 + 1 |
| Model | Vector SDP |
| Number of Magazines | 1 |
| Product Type | Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| Sights Type | FLIP UP SIGHTS |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
The KRISS Vector SDP Gen3 SDP is the ideal choice for personal protection and home defense. The upper and lower housings have been completely redesigned for customizability and increased hand support. The SDP is fed with full size Glock magazines, ensuring seamless interchangeability for users familiar with Glock-style mag. The KRISS Vector ambidextrous reversible magazine release; M-LOK handguard is designed to replace the lower and side Picatinny rails; rear end Picatinny rail stock mount; interchangeable AR15/M16 pistol grip and 4-Pin tool less disassembly. Includes magazine, cleaning kit, cable lock and manual.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on KRISS KV90-3PFD00 VECTOR SDP G3 9MM 5.5 FDE by Kriss TDI? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 810172121768 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | KV903PFD00 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 5.50" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 40 + 1 |
| Model | Vector SDP |
| Number of Magazines | 1 |
| Product Type | Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| Sights Type | FLIP UP SIGHTS |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












