M4 Carbine 5.56 16.1″ Magpul MOE MLOK Blk 30rd
M4 Carbine 5.56 16.1″ Magpul MOE MLOK Blk 30rd
$1,200.27
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Colt, MFG# LE6920MPS-B, UPC: 098289020284, UOM: EA, M4 Carbine, 5.56, 16.1″ Barrel, M-LOK, Magpul MBUS Sights, Black, 30-rd, COLT, COLTLG05, COLTLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on M4 Carbine 5.56 16.1″ Magpul MOE MLOK Blk 30rd by Colt? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 098289020284 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | LE6920MPS-B |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16.1" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 |
| Length | 4'' |
| Magazine Included | 1 x 30-Round |
| Model | M4 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Lever Action |
| Sights | Magpul Backup Flip Sight |
Colt, MFG# LE6920MPS-B, UPC: 098289020284, UOM: EA, M4 Carbine, 5.56, 16.1″ Barrel, M-LOK, Magpul MBUS Sights, Black, 30-rd, COLT, COLTLG05, COLTLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on M4 Carbine 5.56 16.1″ Magpul MOE MLOK Blk 30rd by Colt? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 098289020284 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | LE6920MPS-B |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 16.1" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 |
| Length | 4'' |
| Magazine Included | 1 x 30-Round |
| Model | M4 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Lever Action |
| Sights | Magpul Backup Flip Sight |












