Masterpiece Arms Defender MPA30T Handgun 9mm Luger 30rd Magazine 4.5″ Threaded Barrel Black
Masterpiece Arms Defender MPA30T Handgun 9mm Luger 30rd Magazine 4.5″ Threaded Barrel Black
$528.86
200 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Specifications:
- Top Cocker
- one (1) 30 Round Polymer Magazine
- one (1) Standard Safety Extension
- Thread Size: 1/2 x 28
- Adjustable Front Sight
- Adjustable Rear Sight
- Quick Magazine Release
- American Made
- Ships in Gun Case
- Lifetime Guarantee
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Masterpiece Arms Defender MPA30T Handgun 9mm Luger 30rd Magazine 4.5″ Threaded Barrel Black by MasterPiece Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 804879268574 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 30T |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 5.50" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | 16.9000 |
| Model | 30T |
| Number of Magazines | 1 |
| Product Type | Pistol |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 6.35 |
| Sights | Adjustable |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Specifications:
- Top Cocker
- one (1) 30 Round Polymer Magazine
- one (1) Standard Safety Extension
- Thread Size: 1/2 x 28
- Adjustable Front Sight
- Adjustable Rear Sight
- Quick Magazine Release
- American Made
- Ships in Gun Case
- Lifetime Guarantee
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Masterpiece Arms Defender MPA30T Handgun 9mm Luger 30rd Magazine 4.5″ Threaded Barrel Black by MasterPiece Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 804879268574 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 30T |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 5.50" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | 16.9000 |
| Model | 30T |
| Number of Magazines | 1 |
| Product Type | Pistol |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 6.35 |
| Sights | Adjustable |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |












