Mete MC9 9mm 3.18″ Blk 1 12rd 1 15rd
Mete MC9 9mm 3.18″ Blk 1 12rd 1 15rd
$399.99
56 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Century Arms, MFG# HG7620-N, UPC: 787450852563, UOM: Each, Canik METE MC9, 9mm, 3.18″ Optics Ready, Black, (1) 12-rd & (1) 15-rd, CENT, CENTHG10, CENTHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Mete MC9 9mm 3.18″ Blk 1 12rd 1 15rd by CANIK? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 787450852563 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HG7620-N |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 3.18" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 6.1 |
| Model | METE MC9 |
| Mount Type | Co-Witness |
| Number of Magazines | 2 1-12 rd. and 1-15 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.7 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 3.45 |
| Sights | 3-Dot White Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Century Arms, MFG# HG7620-N, UPC: 787450852563, UOM: Each, Canik METE MC9, 9mm, 3.18″ Optics Ready, Black, (1) 12-rd & (1) 15-rd, CENT, CENTHG10, CENTHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Mete MC9 9mm 3.18″ Blk 1 12rd 1 15rd by CANIK? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 787450852563 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HG7620-N |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 3.18" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 6.1 |
| Model | METE MC9 |
| Mount Type | Co-Witness |
| Number of Magazines | 2 1-12 rd. and 1-15 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.7 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 3.45 |
| Sights | 3-Dot White Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |











