MOSSBERG PATRIOT NIGHT TRAIN 308WIN 22″ 5RD OD GRN/BLK
MOSSBERG PATRIOT NIGHT TRAIN 308WIN 22″ 5RD OD GRN/BLK
$830.53
3 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The Mossberg Patriot Night Train is a tactical rifle that features a 22 inch fluted barrel, a 6-24x50mm scope, an OD Green synthetic stock, and a five round capacity. This model also features an adjustable bipod.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on MOSSBERG PATRIOT NIGHT TRAIN 308WIN 22″ 5RD OD GRN/BLK by Mossberg? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 015813279246 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 27924 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Matte Blued |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 5 |
| Length | 46.375 |
| Model | Patriot |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| Package Height | 10.5 |
| Package Width | 4.25 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 12.45 |
| Sights | No |
The Mossberg Patriot Night Train is a tactical rifle that features a 22 inch fluted barrel, a 6-24x50mm scope, an OD Green synthetic stock, and a five round capacity. This model also features an adjustable bipod.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on MOSSBERG PATRIOT NIGHT TRAIN 308WIN 22″ 5RD OD GRN/BLK by Mossberg? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 015813279246 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 27924 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Matte Blued |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 5 |
| Length | 46.375 |
| Model | Patriot |
| Number of Magazines | 1 4 rd. |
| Package Height | 10.5 |
| Package Width | 4.25 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 12.45 |
| Sights | No |












