Mossberg Patriot Predator Rifle 6.5 Creedmoor 5rd Magazine 22″ Barrel Cerakote/Strata Camo Stock
Mossberg Patriot Predator Rifle 6.5 Creedmoor 5rd Magazine 22″ Barrel Cerakote/Strata Camo Stock
$548.28
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Specifications:
- Caliber: 6.5 CREEDMOOR
- Capacity: 5
- Barrel Type: Fluted Threaded 5/8″ X 24 TPI
- Barrel Length: 22″
- Sight: None (Picatinny Rail)
- Twist:1:8
- LOP Type: Fixed
- LOP: 13.75″
- Barrel Finish: Cerakote – Patriot Brown
- Stock Finish: Synthetic (Strata Camo)
- Weight: 6.5 lbs
- Length: 42.25″
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Mossberg Patriot Predator Rifle 6.5 Creedmoor 5rd Magazine 22″ Barrel Cerakote/Strata Camo Stock by Mossberg? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 015813280464 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 28046 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Cerakote Patriot Brown |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 |
| Length | 46.375 |
| Magazine Included | 1 x 5-Round |
| Model | Patriot Predator |
| Number of Magazines | 1 / 5 rd. |
| Package Height | 9.0 |
| Package Width | 3.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 9.15 |
| Sights | No |
| Thread Pattern | 1/2"-28 tpi |
Specifications:
- Caliber: 6.5 CREEDMOOR
- Capacity: 5
- Barrel Type: Fluted Threaded 5/8″ X 24 TPI
- Barrel Length: 22″
- Sight: None (Picatinny Rail)
- Twist:1:8
- LOP Type: Fixed
- LOP: 13.75″
- Barrel Finish: Cerakote – Patriot Brown
- Stock Finish: Synthetic (Strata Camo)
- Weight: 6.5 lbs
- Length: 42.25″
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Mossberg Patriot Predator Rifle 6.5 Creedmoor 5rd Magazine 22″ Barrel Cerakote/Strata Camo Stock by Mossberg? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 015813280464 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 28046 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Cerakote Patriot Brown |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 |
| Length | 46.375 |
| Magazine Included | 1 x 5-Round |
| Model | Patriot Predator |
| Number of Magazines | 1 / 5 rd. |
| Package Height | 9.0 |
| Package Width | 3.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 9.15 |
| Sights | No |
| Thread Pattern | 1/2"-28 tpi |











