Mossberg Patriot Super Bantam Rifle .350 Legend 4rd Magazine 22″ Barrel Black with 9x40mm Scope
Mossberg Patriot Super Bantam Rifle .350 Legend 4rd Magazine 22″ Barrel Black with 9x40mm Scope
$459.24
4 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The Mossberg Patriot Super Bantam boasts all the features you’ll find in their full-sized Patriot but with features to fit smaller statured users. Plus the Super Bantam stock design includes a removable 1" spacer to allow for customizing length of pull.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Mossberg Patriot Super Bantam Rifle .350 Legend 4rd Magazine 22″ Barrel Black with 9x40mm Scope by Mossberg? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 015813280945 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 28094 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Matte Blued |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .350 Legend |
| Capacity | 4 + 1 |
| Length | 46.375 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Box Mag |
| Package Height | 9.0 |
| Package Width | 3.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Crossbolt |
| Shipping Weight | 9.8 |
| Sights | No |
| Youth Rifle | Yes |
The Mossberg Patriot Super Bantam boasts all the features you’ll find in their full-sized Patriot but with features to fit smaller statured users. Plus the Super Bantam stock design includes a removable 1" spacer to allow for customizing length of pull.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on Mossberg Patriot Super Bantam Rifle .350 Legend 4rd Magazine 22″ Barrel Black with 9x40mm Scope by Mossberg? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 015813280945 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 28094 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Matte Blued |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .350 Legend |
| Capacity | 4 + 1 |
| Length | 46.375 |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Box Mag |
| Package Height | 9.0 |
| Package Width | 3.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Crossbolt |
| Shipping Weight | 9.8 |
| Sights | No |
| Youth Rifle | Yes |












