M&P15-22 Sport, Bundle 22LR 16.5″ Blk 25-Rd
M&P15-22 Sport, Bundle 22LR 16.5″ Blk 25-Rd
$540.23
38 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Smith & Wesson, MFG# 14375, UPC: 022188899702, UOM: Each, PC M&P15-22 Sport, 22 LR, 16.5″ Barrel, Folding MBUS, Black, w/Howard Leight Ear Buds, 25-rd, SMIT, SMITLG05, SMITLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on M&P15-22 Sport, Bundle 22LR 16.5″ Blk 25-Rd by Smith & Wesson / S&W? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 022188899702 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 14375 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 25 |
| Length | 39.4000 |
| Model | M&P15-22 |
| Number of Magazines | 1 / 25 rd. |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:15" |
| Safety | Thumb |
| Shipping Weight | 10.9 |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| State Restriction (Guam) | NO SALE TO GUAM |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (PR) | NO SALE TO PUERTO RICO |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (VI) | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Smith & Wesson, MFG# 14375, UPC: 022188899702, UOM: Each, PC M&P15-22 Sport, 22 LR, 16.5″ Barrel, Folding MBUS, Black, w/Howard Leight Ear Buds, 25-rd, SMIT, SMITLG05, SMITLGALL, LG05, LGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on M&P15-22 Sport, Bundle 22LR 16.5″ Blk 25-Rd by Smith & Wesson / S&W? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 022188899702 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 14375 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 25 |
| Length | 39.4000 |
| Model | M&P15-22 |
| Number of Magazines | 1 / 25 rd. |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:15" |
| Safety | Thumb |
| Shipping Weight | 10.9 |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| State Restriction (Guam) | NO SALE TO GUAM |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (PR) | NO SALE TO PUERTO RICO |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (VI) | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |











