Nemo Arms OMENW-G324CF Omen Watchman 300 Win Mag 14+1 24″ Black Proof Research CF Threaded Barrel, Black/Green Tiger Stripe Aluminum Receiver w/Picatinny Rail, M-LOK Handguard, Magpul PRS Gen3 Black P
Nemo Arms OMENW-G324CF Omen Watchman 300 Win Mag 14+1 24″ Black Proof Research CF Threaded Barrel, Black/Green Tiger Stripe Aluminum Receiver w/Picatinny Rail, M-LOK Handguard, Magpul PRS Gen3 Black P
$6,174.05
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 856458004790 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | OMENW-G324CF |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | .300 Winchester Magnum |
| Capacity | 13 + 1 |
| Model | Omen Watchman |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| UPC | 856458004790 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | OMENW-G324CF |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | .300 Winchester Magnum |
| Capacity | 13 + 1 |
| Model | Omen Watchman |
| Product Type | AR |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |











