NEMO XO308-16SS XO STEEL 308 16 20R TNGSTN
NEMO XO308-16SS XO STEEL 308 16 20R TNGSTN
$4,274.05
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 856458004851 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | XO308-16SS |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 20 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| UPC | 856458004851 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | XO308-16SS |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 20 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |











