P229 Legion 9MM 3.9″ Grey/Blk 10rd
P229 Legion 9MM 3.9″ Grey/Blk 10rd
$1,299.99
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Sig Sauer, MFG# 229R-9-LEGION-SAO-R2, UPC: 798681666133, UOM: Each, P229 Legion Compact SAO, 9mm, 3.9″ Barrel, Optic Ready, Xray3, Grey, (3) 10-rd, SIGA, SIGAHG10, SIGAHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on P229 Legion 9MM 3.9″ Grey/Blk 10rd by Sig Sauer? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 798681666133 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 229R-9-LEGION-SAO-R2 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 3.9" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Model | P229 |
| Number of Magazines | 3 10 rd. |
| Product Type | Single Action Only |
| Safety | Manual Safety |
| Shipping Weight | 3.9 |
| Sights | Night Sights |
| Sights Type | Night |
| Slide Description | Serrated |
Sig Sauer, MFG# 229R-9-LEGION-SAO-R2, UPC: 798681666133, UOM: Each, P229 Legion Compact SAO, 9mm, 3.9″ Barrel, Optic Ready, Xray3, Grey, (3) 10-rd, SIGA, SIGAHG10, SIGAHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on P229 Legion 9MM 3.9″ Grey/Blk 10rd by Sig Sauer? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 798681666133 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 229R-9-LEGION-SAO-R2 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 3.9" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Model | P229 |
| Number of Magazines | 3 10 rd. |
| Product Type | Single Action Only |
| Safety | Manual Safety |
| Shipping Weight | 3.9 |
| Sights | Night Sights |
| Sights Type | Night |
| Slide Description | Serrated |












