PD380 .380 ACP Nickel 9R
PD380 .380 ACP Nickel 9R
$374.91
95 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Walther Arms, MFG# 5050509, UPC: 723364228070, UOM: Each, PD380, .380ACP, 3.7″ Barrel, DA/SA, Paddle Mag Release, Nickel, (2) 9-rd, WUSA, WUSAHG10, WUSAHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on PD380 .380 ACP Nickel 9R by Walther Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 723364228070 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 5050509 |
| Slide Description | Serrated |
| Safety | Ambidextrous |
| Capacity | 9 + 1 |
| Caliber/Gauge | .380 ACP |
| Barrel Length | 3.70" |
| Action | Double / Single Action |
| Sights Type | FIXED |
| Product Type | Double / Single Action |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Number of Magazines | 2 9 rd. |
| Sights | Low-Pro 3-Dot Combat Sights |
| ATF Type | Pistol |
| Shipping Weight | 2.85 |
| Package Width | 9.3 |
| Package Height | 2.6 |
| Model | PD380 |
| Magazine Included | 2 x 9-Round |
| Length | 6.48'' |
Walther Arms, MFG# 5050509, UPC: 723364228070, UOM: Each, PD380, .380ACP, 3.7″ Barrel, DA/SA, Paddle Mag Release, Nickel, (2) 9-rd, WUSA, WUSAHG10, WUSAHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on PD380 .380 ACP Nickel 9R by Walther Arms? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 723364228070 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 5050509 |
| Slide Description | Serrated |
| Safety | Ambidextrous |
| Capacity | 9 + 1 |
| Caliber/Gauge | .380 ACP |
| Barrel Length | 3.70" |
| Action | Double / Single Action |
| Sights Type | FIXED |
| Product Type | Double / Single Action |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Number of Magazines | 2 9 rd. |
| Sights | Low-Pro 3-Dot Combat Sights |
| ATF Type | Pistol |
| Shipping Weight | 2.85 |
| Package Width | 9.3 |
| Package Height | 2.6 |
| Model | PD380 |
| Magazine Included | 2 x 9-Round |
| Length | 6.48'' |












