POF P-15 BASE RIFLE 5.56 16.5″BBL, 15″MLOK RAIL, DIRECT IMPENGMENT 1-30RD MAGAZINE
POF P-15 BASE RIFLE 5.56 16.5″BBL, 15″MLOK RAIL, DIRECT IMPENGMENT 1-30RD MAGAZINE
$957.00
2 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 847313023155 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 02315 |
| Action | Direct Impingement |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Black Anodized |
| Barrel Length | 16.50" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 + 1 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. MFT Magazine |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Shipping Weight | 9.45 |
| Sights | No Sights |
| UPC | 847313023155 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 02315 |
| Action | Direct Impingement |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Black Anodized |
| Barrel Length | 16.50" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 + 1 |
| Number of Magazines | 1 30 rd. MFT Magazine |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Shipping Weight | 9.45 |
| Sights | No Sights |











