PR57 5.7X28MM OR Black 20-rd
PR57 5.7X28MM OR Black 20-rd
$399.99
118 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Kel-Tec, MFG# PR57BLK, UPC: 640832010220, UOM: EA, KelTec PR-5.7, 5.7x28mm, 4.64″ Barrel, Optic Ready, Black, 20-rd, KELT, KELTHG10, KELTHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on PR57 5.7X28MM OR Black 20-rd by KelTec? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 640832010220 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | PR57BLK |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 5.7 x 28 mm |
| Capacity | 20 |
| Length | 10.7500 |
| Model | PR-5.7 |
| Number of Magazines | 0 |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 2.069 |
| Sights | Fixed Rear, Fiber optic front |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
Kel-Tec, MFG# PR57BLK, UPC: 640832010220, UOM: EA, KelTec PR-5.7, 5.7x28mm, 4.64″ Barrel, Optic Ready, Black, 20-rd, KELT, KELTHG10, KELTHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on PR57 5.7X28MM OR Black 20-rd by KelTec? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 640832010220 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | PR57BLK |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 5.7 x 28 mm |
| Capacity | 20 |
| Length | 10.7500 |
| Model | PR-5.7 |
| Number of Magazines | 0 |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | No |
| Shipping Weight | 2.069 |
| Sights | Fixed Rear, Fiber optic front |
| Sights Type | FIXED |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |











