PT 92 9mm 5″ B FS 17rd
PT 92 9mm 5″ B FS 17rd
$530.81
8 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Taurus, MFG# 1-920151-17, UPC: 725327600527, UOM: Each, PT92, 9mm, 5″ Barrel, Fixed Sights, Black, 17-rd, TAUR, TAURHG10, TAURHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on PT 92 9mm 5″ B FS 17rd by Taurus? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 725327600527 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1-920151-17 |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 + 1 |
| Length | 8.5 |
| Model | PT92 |
| Number of Magazines | 2 17 rd. |
| Package Height | 1.8 |
| Package Width | 6.1 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-9.84 |
| Safety | Decocker/Firing Pin/Manual |
| Shipping Weight | 2.95 |
| Sights | F:Fixed R:Adjustable |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
| Magazine Included | 2 x 17-Round |
Taurus, MFG# 1-920151-17, UPC: 725327600527, UOM: Each, PT92, 9mm, 5″ Barrel, Fixed Sights, Black, 17-rd, TAUR, TAURHG10, TAURHGALL, HG10, HGALL
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on PT 92 9mm 5″ B FS 17rd by Taurus? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 725327600527 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1-920151-17 |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 + 1 |
| Length | 8.5 |
| Model | PT92 |
| Number of Magazines | 2 17 rd. |
| Package Height | 1.8 |
| Package Width | 6.1 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-9.84 |
| Safety | Decocker/Firing Pin/Manual |
| Shipping Weight | 2.95 |
| Sights | F:Fixed R:Adjustable |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |
| Magazine Included | 2 x 17-Round |












