ROCK ISLAND ARMORY TAC ULTRA FS HC 45ACP 5″ AOS
ROCK ISLAND ARMORY TAC ULTRA FS HC 45ACP 5″ AOS
$818.00
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 850071011050 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 57171AOS |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Capacity | 13 + 1 |
| Number of Magazines | 1 13 rd. |
| Package Height | 2.7 |
| Package Width | 10.2 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 4.6 |
| Sights | Fixed |
| Sights Type | Fixed Sights |
| UPC | 850071011050 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 57171AOS |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Capacity | 13 + 1 |
| Number of Magazines | 1 13 rd. |
| Package Height | 2.7 |
| Package Width | 10.2 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 4.6 |
| Sights | Fixed |
| Sights Type | Fixed Sights |












