ROSSI CIRCUIT JUDGE 45LC/410GA 18.5″ BRL BLUE/HW STOCK
ROSSI CIRCUIT JUDGE 45LC/410GA 18.5″ BRL BLUE/HW STOCK
$742.88
5 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The new Circuit Judge takes the most overwhelmingly successful revolver in recent history and has extended its range for incredible hunting and shooting. Now you can fire .410 GA. 3-inch Magnum shotshells .410 GA. 2.5-inch shotshells and .45 Colt ammunition. In any order you please without switching barrels.
The Circuit Judge delivers amazing versatility accuracy and simplicity. It comes finished in a beautiful hardwood stock and includes the latest in modern features like a red fiber optic front sight yoke detent transfer bar and the Taurus Security System®.
Specifications
? Caliber/Gauge: .410 (3″ Chamber) / .45 Long Colt
? Construction: Steel
? Barrel Length: 18.5″
? Capacity: 5 Shot
? Grip Stock: Wood
? Finish: Blue
? Weight: 85.5 oz.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on ROSSI CIRCUIT JUDGE 45LC/410GA 18.5″ BRL BLUE/HW STOCK by Rossi? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 662205984624 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SCJ4510 |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 18.5" |
| Caliber/Gauge | .410 Bore | .45 Colt |
| Capacity | 5 |
| Length | 39.5 |
| Model | Circuit Judge |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:30" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 7.1 |
| Sights | Fiber Optic |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Barrel Finish | Polished Blue |
The new Circuit Judge takes the most overwhelmingly successful revolver in recent history and has extended its range for incredible hunting and shooting. Now you can fire .410 GA. 3-inch Magnum shotshells .410 GA. 2.5-inch shotshells and .45 Colt ammunition. In any order you please without switching barrels.
The Circuit Judge delivers amazing versatility accuracy and simplicity. It comes finished in a beautiful hardwood stock and includes the latest in modern features like a red fiber optic front sight yoke detent transfer bar and the Taurus Security System®.
Specifications
? Caliber/Gauge: .410 (3″ Chamber) / .45 Long Colt
? Construction: Steel
? Barrel Length: 18.5″
? Capacity: 5 Shot
? Grip Stock: Wood
? Finish: Blue
? Weight: 85.5 oz.
Your Trusted Online Firearms Store – Shop with Confidence!
Looking for the best prices on ROSSI CIRCUIT JUDGE 45LC/410GA 18.5″ BRL BLUE/HW STOCK by Rossi? Governors Gun Club proudly serves Kennesaw with unbeatable pricing, expert service, and exclusive rewards.
- Best Prices in Kennesaw
- Earn Rewards on Every Purchase.
- Special Bundles & Firearm Packages Available.
- Safe & Secure Checkout – Shop with confidence using trusted payment options.
- Compliance-Ready – All sales follow federal, state, and local firearm laws.
Limited Stock – Visit Us Today or Shop Online Before They’re Gone!
| UPC | 662205984624 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SCJ4510 |
| Action | Double / Single Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 18.5" |
| Caliber/Gauge | .410 Bore | .45 Colt |
| Capacity | 5 |
| Length | 39.5 |
| Model | Circuit Judge |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:30" |
| Safety | Transfer Bar |
| Shipping Weight | 7.1 |
| Sights | Fiber Optic |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Barrel Finish | Polished Blue |












