ROSSI R95 CLASSIC 44MAG BL/WD 20″
ROSSI R95 CLASSIC 44MAG BL/WD 20″
$685.80
100 in stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 754908345007 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 950044201 |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .44 Magnum |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 39.3500 |
| Model | R95 |
| Package Height | 2.3 |
| Package Width | 6.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-12" |
| Safety | Crossbolt |
| Shipping Weight | 8.45 |
| Sights | RS: Buckhorn FS: Driftable |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| UPC | 754908345007 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 950044201 |
| Action | Lever Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .44 Magnum |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 39.3500 |
| Model | R95 |
| Package Height | 2.3 |
| Package Width | 6.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-12" |
| Safety | Crossbolt |
| Shipping Weight | 8.45 |
| Sights | RS: Buckhorn FS: Driftable |
| Sights Type | Adjustable Sights |












