ROSSI RS22 22LR BLK/SYN 18″ 10+1 TB
ROSSI RS22 22LR BLK/SYN 18″ 10+1 TB
$171.57
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 754908310807 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | RS22LP1811-TH |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 42.3500 |
| Model | RS22 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. Detachable Box Mag |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 6.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:16" RH |
| Safety | Crossbolt |
| Shipping Weight | 6.0 |
| Sights | Adj Fiber Optic Front & Rear |
| UPC | 754908310807 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | RS22LP1811-TH |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 42.3500 |
| Model | RS22 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. Detachable Box Mag |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 6.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:16" RH |
| Safety | Crossbolt |
| Shipping Weight | 6.0 |
| Sights | Adj Fiber Optic Front & Rear |












