RUGER AMERICAN 22LR BL/SY 22″
RUGER AMERICAN 22LR BL/SY 22″
$375.76
Out of stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 736676083015 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 8301 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Satin Blued |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 44.00 |
| Model | American Rimfire LRT |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 2.7 |
| Package Width | 9.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Tang |
| Shipping Weight | 8.3 |
| Sights | Adjustable Rear Sight & Fiber Optic Front |
| Units per Box | 1 |
| UPC | 736676083015 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 8301 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Satin Blued |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 44.00 |
| Model | American Rimfire LRT |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
| Package Height | 2.7 |
| Package Width | 9.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Tang |
| Shipping Weight | 8.3 |
| Sights | Adjustable Rear Sight & Fiber Optic Front |
| Units per Box | 1 |












